Pırlanta Tek taş alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Ana sayfa Forumlar Pırlanta hakkında tüm Sorular ve Cevapları Pırlanta Tek taş alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  admin tarafından 4 yıl önce tarihinde güncellendi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #89

  admin
  Yönetici

  Evlenme teklifinizi kız arkadaşınıza yaparken müstakbel eşinizin bir ömür boyu takacağı yüzüğü onun en değerli tek taşını alma arifesindesiniz. Ona bütçenize uygun ama en büyük yada en beyaz pırlantayı almak istiyorsunuz.

  Öncelikle,

  Şu anda bulunduğunuz forum Pırlanta takı alırken nelere dikkat etmeliyiz? ve Pırlanta’nın hangi özellikleri değerini arttırır bölümlerini gözden geçirin deriz. Sizler bu bölümleri okuduysanız gelelim en heyecanlı gününüzde, evlenme teklifi edeceğiniz gün için alacağınız tek taş’a.
  Öncelikle en klasik sorumuz? Bütçeniz nedir?
  x ila y lira aralığındaki tektaşları internet üzerinde en az 5,6 web sitesine girerek o fiyat aralığında alabileceğiniz en büyük pırlantaları belirleyin. Şunu asla unutmayın, az da olsa gözden kaçıran bu hataya düzen oluyor. En büyük tek taş’ı en ucuz fiyata almak.  Bunu çok duyduk bugüne kadar.

  Bütçeniz aralığındaki aynı renk, berraklık, karattaki ve aynı sertifikadaki  tek taş’ı her yerde 100 ila 130 birim aralığında satılırken sizin hiç kullanılmamış sıfır bir ürünü 80 yada 70 birime almanız mümkün değil yada bir firmanın da bu ürünü 80 liraya satıyorum demesi mümkün değildir. Bu işte muhakkak bir tuhaflık bu üründe satıcının size söylemediği bir eksiklik vardır. Ya renginde, ya berraklığında yada madeni kötü yada Brown’lık olan bir taş olabilir. Sizin bunu tüketici olarak bilmeniz mümkün değildir. Onun için 100 ile 130 fiyat aralığında gezen ürünlerde 80’e düşmeyin deriz. Satıcının elinde satamadığı bir üründür yıllardır vitrinin de kasasında duruyordur o zaman 80’e değil 50’yede satar ona bir şey diyemeyiz. Ama siz siz olun bu dediğimizi unutmayın.
  İkincisi firma kendi bastığı ürün sertifikasını veriyor ise kendi bastığı sertifikadaki değerlerden emin olmaya gayret edin. Yüzüğe monte edilmiş olan pırlantanın rengi I’dır ama yüzüğe takıldıktan sonra kuyumcu G renk basıyorsa bu işte kandırma ve yanıltma vardır. O zaman siz ucuz bir pırlantaya G fiyatı verecek ya da siz G ama fiyatı cazip diye ürünü alacaksınız. Hatta taş ürüne takılmadan öcenki halini pırlanta renk kağıdında diğer daha beyaz pırlantalarda karşılaştırabilirsiniz. Size bu uzmanların işi derlerse kanmayın 10 dakika farklı renk taşlara renk kâğıdında baksanız hemen gözünüz alışır ve renkleri ayırmaya başlarsınız. Ayrıca sizlere kişisel tavsiyemiz 0,30’dan 0,80,090 lara kadar  H renkten aşağı hatta G renkten aşağı tek taş almayın deriz.
  Üçüncü olarak berraklık. Birkaç dükkâna gittiğinizde ya da birkaç web sitesi gezdiğinizde her ürünün H renk VS berraklıkta olduğunu göreceksiniz. Peki hiç mi I ya da J renk yok hiç mi SI1 ya da SI2 berraklık yok. Burada aman dikkat. Aldığınız pırlanta’nın etiketinde VS yazıyor ama SI1 ya da SI2 olamaz mı? Tabi ki olabilir. Onun için nasıl bir mağaza ya da markadan alışveriş yapıyorsunuz, pırlantaya hakimler mi , yoksa vitrinleri altın ağılıklımı. Sizden ricamız dikkat edin.
  Peki şunu da sorabilirsiniz renk yada berraklık mı daha önemli pırlantanın büyüklüğümü ? Çünkü hem beyaz hem berrak hem de karatı büyük bir pırlanta bütçenizi aşabiliyor. O zaman bir şeyden feragat etmeniz gerekiyor. Ya renkten ya berraklıktan yada karatından. Bizim fikrimiz berraklığından çünkü Pırlantanın G yada F ve taşın büyük olması berraklığının SI1 olmasının önüne geçiyor bizce. Çünkü izini çıplak gözle göremezsiniz ama taşın beyazlığı ve karatının büyüklüğü kesimide güzelse cap canlı parmağınızda parlamasına sebep olur. İsteğinizde bu değil mi? E tabi bu bizim fikrimiz siz belki berraklık önemli dersiniz.

  Sorularınız varsa bekleriz. Sizden ricamız bize marka, firma ismi sormayın bu sorular cevaplandırılamayacak yada yayımlanmayacaktır

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.