pırlanta taş

Internet üzerinde satış yapan tavsiye ettiğimiz mücevher Firmaları

http://www.robertopirlanta.com
http://www.ekrem.com.tr
http://www.zenpirlanta.com
http://www.divin.com.tr
http://www.shopaltinbas.com/
http://www.adainci.com

Çeşitli yazı ve makaleleri www.pirlantadunyasi.com/forum adresinden ulaşabilir. Burada kurallara uymak kaydı ile tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

5 dakikanızı ayırın ve aşağıdaki kısa metni okuyunuz.

Siz değerli pırlanta alıcılılarından ricamız harcadığınız paranız karşılığında gerçekten beyan edilen ürünü alıp almadığınızı size anlatabilmektir.  İyi fiyata pırlanta alıyorum zannederken çoğu tüketici fazladan ödeme yapıyorlar. Lütfen dikkatli olunuz ve sitelerinde tüm ürünlere kopyala yapıştır yoluyla her şeye H renk VS1 berraklık yazan firmalara dikkat ediniz.

Pırlanta takınız gerçekten beyan edilen renk ve berraklıkta mı? Çok Dikkatli olun! “H” renk diye aldığınız pırlantanız 2 düşük renk olan “J” de olabilir!
Tektaşpirlanta’nızı H renk ve VS berraklığında alıyorsunuz. Peki, almayı düşündüğünüz tek taşınızın “H” renk olmama ihtimali var mı?
 Vaktinizi ayırıyorsunuz onlarca site geziyorsunuz. Kafanız karışıyor. Fazla para harcamak ta istemiyorsunuz. Bir dükkân da ya da internet sitesinde 100 birime satılan ürün 50 liraya satılıyor. Hem de H renk ve VS1 berraklıkta. Ve alışverişi tamamlıyorsunuz.
Onca yıllık tecrübemiz ile sizlere şunu hatırlatmak isteriz.  Tüm bunları gelen binlerce mail’e dayanarak söylüyoruz. Lütfen dikkatli olunuz. Bir sitede ya da kuyumcu dükkânında her ürüne H renk ve VS berraklık yazılıyorsa bunda bir tuhaflık olabilir. Çünkü pırlanta’nın borsa fiyatları vardır. Alım fiyatları tüm dünyada bellidir. Örnek vermek gerekirse tam altın 650 lirayken nasıl 350 liraya alamazsanız, x karat pırlanta piyasada 2200 – 1800 lirayken siz aynı ürünü 1500 liraya almanız mümkün değildir. Bu kesin ve nettir.  Yada aldığınız pırlanta “H” renk değil , 2 düşük renk olan “J”  renk olabilir. Ve siz bunun farkında olmayabilirsiniz. Uygun fiyata alıyorum derken aslında fazla para vermiş olabilirsiniz.
Tek taş alırken nelere dikkat etmem lazım?
Kesinlikle ve kesinlikle aldığınız tek taş’ın GIA ya da HRD sertifika olmasına dikkat edin. Bu sertifikalar Belçika ve Amerika’da bağımsız laboratuarlar tarafında basılmaktadırlar. Bu sertifikalarda beyan edilen renk ve berraklıklar o taşın gerçek değerlerini beyan ederler. Ve paranızın hakkını alırsınız.
Peki gittiğiniz mağazada GIA ya da HRD sertifikalı tektaş pırlanta yok ve kuyumcunuz size tektaşlar sundu ve bu taşların H renk ve VS1 berraklık olduğunu beyan etti. Bu durumda şunu yapmanız gerekmektedir. Kuyumcunuzdan GIA ya da HRD sertifika olan çıplak taş ya da montür(yüzük) üzerinde ki tektaş’ı isteyin. Taşları ya da yüzüğü (GIA sertifikalı olan yüzük ya da taş ile kuyumcunun H renk beyan ettiği yüzüğü ya da taşı ) yan yana koyun ve karşılaştırın. Biraz dikkatlice baktığınız zaman arada hafif renk farkı var ise beyan edilen taş değildir. (Çıplak taşları renk kâğıdı talep edip bakabilirsiniz gerçek mücevher firmalarında yüzde yüz bulunur) Pırlantasına güvenen gerçek pırlantacı bu dediğimiz şartları size hemen sağlayacaktır.
Peki, aldığınız pırlantanın sertifikası gerçek mi ya da o taşa mı ait?
GIA ve HRD sertifikalı pırlantaların kemerlerinde sertifikada yazılı olan seri numarası mevcuttur. Bu numaradan o taşın o sertifikaya ait olduğunu anlarsınız. Ayrıca aynı numara ile GIA ya da HRD’nin web sayfasına girdiğiniz zaman elinizdeki sertifikanın gerçek olup olmadığını kolaylıkla teyit edebiliyorsunuz. 
Burada adı geçen firmalar Türkiye'nin önde gelen mücevher firmaları ve portallardır. Hepsi işinin uzmanı firmalarıdır. Bu firmalardan müşteri gibi davranarak bir ürün alınmıştır. Kriterler ise ürünün rengi gerçekten söz verilen renk mi, sertifikası yanında geliyor mu,söz verilen sürede geliyor mu, ürünün iadesini sorun çıkarmadan kabul ediyorlar mı gibi bir çok süzgeçten geçmişlerdir.

Testten geçmeyen firmalar burada yer almamaktadır. Burada yer almak isteyen firmalar bize başvurabilir ve 2 ay içinde test alışverişinden sonra yerlerini alabilirler.

Bütün takı firmalarının başvurularını bekliyoruz.

Not :

 

!

Internet ve Mücevher

Amerika da mücevher pazarı internet üzerine kaymıştır  .... Biz pırlanta ve internet severler Türk Tüketicisine buradan Türkiye'nin güvenilir pırlanta firmalarını sizlere tanıtacağız.

Pırlanta,Türkiye ve Ihracat

2013 senesi içinde Amerika'ya ihracat zorlaşıyor. Bugüne kadar Amerikaya gümrüksüz sokulan mücevherler 2008 senesinden itibaren gümrük alınmaya başlanacak.


Pırlanta Tüketicisi için hazırlanmış Pırlanta Forumunu muhakkak ziyaret edin.

Burada tüm sorularınızı sorabilir ve pırlanta hakkındaki yazıları makaleleri okuyabilirsiniz

Tektas pirlanta alirken beyan edilen renge dikkat edin

Tüm sitelerde renkler H olarak beyan ediliyor. Aldığınız tektaş 2 düşük renk olan J olmasın. Uygun fiyata alıyorum derken fazla para ödemeyin

Tektas fiyatlari artik daha uygun

Dünya piyasasındaki daralmalar tektaş pırlanta fiyatlarının daha uygun ve cazip hale gelmesine sebep oldu.

İnternet pırlanta satışları her geçen gün artıyor

Artan rekabet pırlanta satışlarının büyük bölümünü internete kaydırdı. Bilinçli pırlanta tüketicisi tektaş pırlantalarda GIA ve HRD seçtiğini özellikle G,F,E yüksek renk taşların seçildiği rapor ediliyor.

Pirlanta set fiyatlari ve modelleri

Geçmişin altın setlerinin yerini artık pırlanta setler almaya başladı. Altın fiyatlarının artması ile daha hafif modeller üzerine pırlanta kullanılmaya başlandı. Gelinlik üstünde pırıl pırıl parlayan bu taşlar artık düğünlerde favori hale geldi.

Altın fiyatları yükseldikçe pırlanta takılar daha tercih edilir oldu

Altın fiyatları yükseldikçe tüketici için pırlanta almak daha makbül hale geliyor. Bundan 5 yıl önceye kadar altın takıyı oldukça yoğun tüketen ülkemiz artık pırlanta takı almak öncelikle hale geldi. Günümüzde düğün hediyesi olarak bile pırlanta takı artık tercih sebebi olmaya başladı

 

Roberto Bene pırlanta Sevgililer günü kampanyası

Sevgililer Günü için birbirinden şık pırlanta takılar taksit seçenekleri ile Roberto Bene Pırlanta da

Zen Pırlanta Sevgililer günü seçimleri

Zen pırlanta sevgililer günü için özel kampanyalar hazırladı

 

Tüyapta yapılacak sektörün en büyük fuarına geri sayım başladı

TÜYAP Fuarcılık ile İstanbul Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği – İKMD işbirliğinde 18-21 Şubat 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece – İstanbul’da hazırlanacak olan Gold İstanbul 2010 Fuarı için yeni yılla birlikte geriye doğru saymaya başladık.

Pırlanta yüzük fiyatları

Pırlanta tektaş fiyatları tüm sektörde farklılıklar yaratıyor. Aynı boy pırlanta tek taş ların fiyatları renk, berraklık farklılıklarına göre büyük farklılıklar gösterir. Bu açıdan aynı boy iki pırlanta farklı fiyatlara fiyatlara sahip olabilir. Bu durumda pırlantacınıza güven duymanız gerekir. Pırlantacınızın mağazasıda olmasına özen gösterin.

Roberto bene pırlanta Hollanda ofisi 2 ay içerisinde açılıyor

Roberto bene pırlanta Hollanda ofisini Hırvatistan, İrlanda ve Norveç teki müşterilerine ve bayilerine daha iyi hizmet verebilmek için yakında hayata geçirecek

Pırlanta sektörü durgunluğunu atıyor

Firmaların durgunluktan kurtulmak için yaptıkları kampanyalar etkisini göstermeye başladı. Zincir mağazalar bu sayede satışlarını arttırmakla beraber yeni bayilik anlaşmalarını yapmaya başladılar. Bunun yanında rengi ve berraklığı yüksek pırlantalar tüketici tarafından daha çok talep edilir hale geldi. Bu yüzden tüketicilerin %80 'i artık GIA, HRD, IDL benzeri uluslararası sertifikaları talep ediyorlar.

Gerçek pırlanta sertifikası alın

Bazı sertifikalar kuyumcular ve toptancılar, bazı sertifikalar uluslararası laboratuarlar tarafından basılır. 0.30 karat pırlanta ve üzeri boy taşlarda gerçek sertifikayı talep edin çünkü bu sertifikaları kullandığınız zaman gerçekten beyan edilen renk ve berraklıktaki pırlantaları alacaksanız. Diğer sertifikalarda kuyumcunun pırlanta rengi ve berraklığında yanlışlık yapma ihtimali vardır. Pırlanta sertifikaları ile ilgili tavsiyeleri lütfen okuyun.

Pırlanta fiyatları tüm dünyada artışa geçti

Ham elmas azlığı gelen aşırı talebi karşılayamadı. 1 karat ve üstünde artışlar büyükken, 1 karat altı taşlarda %10 civarı bir artış gerçekleşti. Fiyatların bu hafta tüketiciye yansıması bekleniyor.

Atasay Online Satış sitesini açtı.

Türkiye'nin en büyük kuyumcularından Atasay online satışa başladı. Atasay'ın başarılı sayfası internet kullanıcılarının beğenisini kazandı.

Roberto Bene Pırlanta Amerika yatırımlarına devam ediyor

Türkiye'nin lider takı firması Roberto Bene Pırlanta Amerika'ya yaptığı yatırımların dönüşünü almaya başladı. Yurt dışı Satış döngüsü hızla devam eden Roberto Bene 2008 senesi ikinci yarısında Amerika'da karı yakalayacağını belirtiyor.

E-ticaret ve pırlanta

Sektörle ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmak  istedik. Konumuz Elektronik ticaret ve pırlanta ...

pırlanta ve sevgililer günü

Yaklaşan sevgililer gününde mücevher firmaları çalışmalarına hızla devam ediyor. Firmaların özel indirimlerinden yakalanmak için lütfen başlıktaki linki takip edin.

Roberto Bene pırlanta, yeni modellerini 2008 senesi için tasarlıyor

Türkiye'nin lider pırlanta sitesi Roberto Bene Pırlanta yeni tasarımlarında çok farklı bir çizgi ile ilerliyor. Yeni modellerine yeni bayi kanalları ile tüketicinin beğenisine sunulacak ürünler hafif günlük hayatta çok rahat kullanılabilecek pratik ürünlerden oluşacak. Bayilik için lütfen yukarıdaki linki takip edin.

Pırlanta ve Sertifika

Pırlanta takı alırken sertifikalı ürün almaya özen gösterin.  Sertifika bir taşın yani pırlantanın nüfus cüzdanı özelliğini taşır. Nasıl sizin bir kimliğiniz varsa ve bu kimlikte sizin adınız soyadınız ve diğer bilgileriniz var ise sertifikada da aldığınız pırlanta takının özellikleri vardır.

Ama sertifikadan sertifikaya fark vardır. Pırlanta severlerin hangi tip sertifikalı ürünleri alması gerektiğini "Pırlanta alırken nelere dikkat Edilmeli" bölümünden dikkatle okuyunuz.

Bluediamond pırlanta eğitimi veriyor

Bluediamond pırlanta severlere uzman eğitim kadrosu ile pırlantanın detaylarını öğretiyor. Kurs kapsamında pırlantanın rengini, berraklığını kesimini ve tüm ince detaylarını size öğretiyor. Dha detaylı bilgi almak için www.bluediamond.gen.tr adresini ziyaret etmeniz isteriz.

Roberto Bene Pırlanta Avrupa Ofisini 2007 son çeyreğinde açıyor

Türkiye'nin online lider pırlanta firması Roberto Bene Pırlanta ilk avrupa ofisini açıyor. Avrupa'da lojistik ve yarı üretim amaçlı kullanacağı ofisin alt yapısı tamamlanmak üzere.

 

GOLDAS, Türkiye'nin ilk 500 firması arasına girdi

ISO 500 büyük kuruluşu anketinde (üretimden satışa) cirosuna göre 10 basamak ilerleyerek 74. sıraya ilerledi.

 

Türkiye Mücevher Sektörü

Türkiye pırlanta sektöründe her sene en az %15 büyümektedir. Türkiye'nin pırlanta hacmi 1 Milyar Dolara ulaşmıştır. (Altın Sektörü hariç). Ayrıca halk içinde bilinmeyen bu dev sektör şu anda dünya ihracat liginde Italya ve Hindistandan sonra üçüncü sıradadır. donate link on my website - it will be a great help and will surely be appreciated.

De Beers - DTC

De Beers Dünya Mücevher sektörünün kayıtsız şartsız patonudur. Dünya ham elmas madenlerinin neredeyse %90'unun sahibidir. De Beers kendi madenlerinden çıkardığı ham elması 5 kıtada SightHolder olarak adlandırılan ham elması keserek pırlantaya çeviren ve cilalayan elmas tüccarlarıdır. SightHolder'lar ise kendilerine bağlı 34 ülkede bulunan 600 şirketle doğanın mucizevi madeni pırlantayı mücevher dükkanları ve üreticilere ulaştırırlar.