headerphoto

Internet üzerinden satış yapan tavsiye ettiğimiz mücevher Firmaları?

Türkiye'de internet üzerinden ürün satışı 900 milyon dolarlık bir hacme ulaşmıştır. Pırlanta'da internet üzerinde inanılmaz şekilde talep gören ürün kategorisine girmiştir.

Artık müşteri grubu ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesi internetten fiyat araştırıp, fiziksel mağazalardan alanlar, diğerleri ise internetten araştırıp, internetten alan kitledir. Internetten alan müşteri grubu ise her geçen gün kat kat artmaktadır.

Bizler size pırlanta Dünyası olarak internet üzerinde kendini gerek marka gerekse firma olarak kanıtlamış mücevher firmalarını tavsiye edeceğiz.

Çeşitli yazı ve makaleleri www.pirlantadunyasi.com/forum adresinden ulaşabilir. Burada kurallara uymak kaydı ile tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

0.30 Karat üzeri pırlantalarda muhakkak sertifika isteyin

0.30 karat üzeri pırlantalarda uluslararası geçerliliğe sahip sertifikayı muhakkak kuyumcunuzdan isteyin.

Uluslararası geçerliliğe sahip sertifika ne anlama gelmektedir ?

Türkiye'de bugüne kadar üreticilerin kendi bastıkları sertifikalar tüketiciye verildi. Bu sertifikalar ya bir kağıda yada plastik kartlara basılmak şeklinde yapıldı. Bu kartlarda yada kağıtlarda kuyumcuların yada toptancıların kendi takdir ettikleri pırlanta rengi ve berraklığı yazılmıştır. Peki bu renk yada berraklığı kuyumcunun takdir etmesi ne demektir ?
Eğer bir kuyumcu yada toptancı yanlışlıkla J renk olan bir pırlantaya H renk takdir ederlerde sertifikaya bu şekilde basılır ve bu durumda kuyumcu kazanır ama tüketici para kaybeder. Peki bu durumda uluslararası geçerliliğe sahip sertifika almak tüketiciye ne kazandırır kuyumcuya ne kazandırır. Sertifika basan bağımsız yada bağımsız olmaya çalışan firmalar yavaş yavaş Türkiye'de gelişmeye başlamıştır. Bunların içinde bizim en ciddiye aldığımız laboratuarlar Bluediamond ve IDL'dir. Bu laboratuarlar her geçen gün daha da gelişmekte ve ilerlemektedir. Türk pırlanta dünyasına katkıları büyüktür. Kendilerini pırlanta dünyası olarak bağımsız oldukları sürece buradan destekleyeceğiz.

Tüketicilerin pırlanta alırken önem vermesi ve talep etmesi gereken sertifikalar hangileridir ?

Dünyaca ünlü ve dünyaca kabul edilmiş bağımsızlığı tartışılmaz sertifikalar aşağıdaki gibidir. Bütün dünyadaki en ünlü mücevher ve pırlanta fuarlarında görebileceğiniz sertifikalar bunlardır.

GIA - Amerika
IGA - Belçika
HRD - Belçika

Bu sertifikaları alınca tüketici ne kazanır ?

H ise H renk , J ise J renk pırlanta alırlar. Hata yoktur ve pırlanta alırken renk ve berraklık yanlışlığından dolayı para kaybetmezler.

Gerçekten beyan edilen renkte pırlanta alırlar. Kuyumcunun kendi hazırladığı sertifikada yanlışlık olma ihtimali çoktur çünkü tüm ekipmanları 1 milyon dolar tutan laboratuar ekipmanlarına ve gemoloğa (taş bilimci) sahip değillerdir.

Niçin 0.30 ve 0,30 Karat altında niçin gerekmiyor ?

Çünkü uluslararası geçerli sertifikalardın maliyeleri tanesi 100$ civarıdır. 0.30 boy altı taşlarda ürün fiyatları zaten 400 ile 900 YTL civarı olduğu için 100$ tüketiciye rahatsız etmektedir. Ama 0.30 karat ve üzeri boylarda (tektaş yada bir taş) bu sertifika maliyeti problem yaratmamaktadır.

Amerika, Avrupa ve Asya da bu tip pırlantaların tamamı bağımsız laboratuarların sertifikaları ile satılmaktadır.

Türkiye'de tüketici bu sertifikaları yeni yeni öğreniyor.

Türkiye'de tavisye edilen pırlanta firmalarını nasıl Seçtik ?

Bu firmaları seçerken o firmanın üretim merkezi ve şirket merkezlerini ziyaret ederek karar verdik. Hiç bir şekilde internet üzerinden sayfalarına bakıp karar vermedik. Bu açıdan Internet üzerinde satış yapan tavsiye ettiğimiz mücevher firmaları linkinde gerçekten gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceğiniz firmaların listesini bulacaksınız.

Kimler bu teknolojik pırlanta Firmaları

Internet ve Mücevher

Amerika da mücevher pazarı internet üzerine kaymıştır  .... Biz pırlanta ve internet severler Türk Tüketicisine buradan Türkiye'nin güvenilir pırlanta firmalarını sizlere tanıtacağız.

Pırlanta,Türkiye ve Ihracat

 L.


Pırlanta Tüketicisi için hazırlanmış Pırlanta Forumunu muhakkak ziyaret edin.

Burada tüm sorularınızı sorabilir ve pırlanta hakkındaki yazıları makaleleri okuyabilirsiniz

Tektaş pırlanta alırken beyan edilen renge dikkat edin

Tüm sitelerde renkler H olarak beyan ediliyor. Aldığınız tektaş 2 düşük renk olan J olmasın. Uygun fiyata alıyorum derken fazla para ödemeyin

Tektaş fiyatları artık daha uygun

Dünya piyasasındaki daralmalar tektaş pırlanta fiyatlarının daha uygun ve cazip hale gelmesine sebep oldu.

İnternet pırlanta satışları her geçen gün artıyor

Artan rekabet pırlanta satışlarının büyük bölümünü internete kaydırdı. Bilinçli pırlanta tüketicisi tektaş pırlantalarda GIA ve HRD seçtiğini özellikle G,F,E yüksek renk taşların seçildiği rapor ediliyor.

Altın fiyatları arttıkça hafif pırlanta set ve tek taş lar daha cazip hale geldi

Günümüzde dolar ve altın fiyatları yükseldikçe hafif pırlanta set ve tek taş fiyatları daha cazip hale gelmeye başladı. Üreticiler artık gramaja daha dikkat ederken internetten alışveriş yapmak cazibesini koruyor.

Pırlanta set fiyatları ve modelleri

Geçmişin altın setlerinin yerini artık pırlanta setler almaya başladı. Altın fiyatlarının artması ile daha hafif modeller üzerine pırlanta kullanılmaya başlandı. Gelinlik üstünde pırıl pırıl parlayan bu taşlar artık düğünlerde favori hale geldi.

Altın fiyatları yükseldikçe pırlanta takılar daha tercih edilir oldu

Altın fiyatları yükseldikçe tüketici için pırlanta almak daha makbül hale geliyor. Bundan 5 yıl önceye kadar altın takıyı oldukça yoğun tüketen ülkemiz artık pırlanta takı almak öncelikle hale geldi. Günümüzde düğün hediyesi olarak bile pırlanta takı artık tercih sebebi olmaya başladı

 

Roberto Bene pırlanta Sevgililer günü kampanyası

Sevgililer Günü için birbirinden şık pırlanta takılar taksit seçenekleri ile Roberto Bene Pırlanta da

Zen Pırlanta Sevgililer günü seçimleri

Zen pırlanta sevgililer günü için özel kampanyalar hazırladı

 

Tüyapta yapılacak sektörün en büyük fuarına geri sayım başladı

TÜYAP Fuarcılık ile İstanbul Kuyumcu ve Mücevherciler Derneği – İKMD işbirliğinde 18-21 Şubat 2010 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece – İstanbul’da hazırlanacak olan Gold İstanbul 2010 Fuarı için yeni yılla birlikte geriye doğru saymaya başladık.

Pırlanta yüzük fiyatları

Pırlanta tektaş fiyatları tüm sektörde farklılıklar yaratıyor. Aynı boy pırlanta tek taş ların fiyatları renk, berraklık farklılıklarına göre büyük farklılıklar gösterir. Bu açıdan aynı boy iki pırlanta farklı fiyatlara fiyatlara sahip olabilir. Bu durumda pırlantacınıza güven duymanız gerekir. Pırlantacınızın mağazasıda olmasına özen gösterin.

Pırlanta sektörü durgunluğunu atıyor

Firmaların durgunluktan kurtulmak için yaptıkları kampanyalar etkisini göstermeye başladı. Zincir mağazalar bu sayede satışlarını arttırmakla beraber yeni bayilik anlaşmalarını yapmaya başladılar. Bunun yanında rengi ve berraklığı yüksek pırlantalar tüketici tarafından daha çok talep edilir hale geldi. Bu yüzden tüketicilerin %80 'i artık GIA, HRD, IDL benzeri uluslararası sertifikaları talep ediyorlar.

Gerçek pırlanta sertifikası alın

Bazı sertifikalar kuyumcular ve toptancılar, bazı sertifikalar uluslararası laboratuarlar tarafından basılır. 0.30 karat pırlanta ve üzeri boy taşlarda gerçek sertifikayı talep edin çünkü bu sertifikaları kullandığınız zaman gerçekten beyan edilen renk ve berraklıktaki pırlantaları alacaksanız. Diğer sertifikalarda kuyumcunun pırlanta rengi ve berraklığında yanlışlık yapma ihtimali vardır. Pırlanta sertifikaları ile ilgili tavsiyeleri lütfen okuyun

Pırlanta fiyatları tüm dünyada artışa geçti

Ham elmas azlığı gelen aşırı talebi karşılayamadı. 1 karat ve üstünde artışlar büyükken, 1 karat altı taşlarda %10 civarı bir artış gerçekleşti. Fiyatların bu hafta tüketiciye yansıması bekleniyor.

Atasay Online Satış sitesini açtı.

Türkiye'nin en büyük kuyumcularından Atasay online satışa başladı. Atasay'ın başarılı sayfası internet kullanıcılarının beğenisini kazandı.

Roberto Bene Pırlanta Amerika yatırımlarına devam ediyor

Türkiye'nin lider takı firması Roberto Bene Pırlanta Amerika'ya yaptığı yatırımların dönüşünü almaya başladı. Yurt dışı Satış döngüsü hızla devam eden Roberto Bene 2008 senesi ikinci yarısında Amerika'da karı yakalayacağını belirtiyor.

E-ticaret ve pırlanta

Sektörle ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmak  istedik. Konumuz Elektronik ticaret ve pırlanta ...

pırlanta ve sevgililer günü

Yaklaşan sevgililer gününde mücevher firmaları çalışmalarına hızla devam ediyor. Firmaların özel indirimlerinden yakalanmak için lütfen başlıktaki linki takip edin.

Roberto Bene pırlanta, yeni modellerini 2008 senesi için tasarlıyor

Türkiye'nin lider pırlanta sitesi Roberto Bene Pırlanta yeni tasarımlarında çok farklı bir çizgi ile ilerliyor. Yeni modellerine yeni bayi kanalları ile tüketicinin beğenisine sunulacak ürünler hafif günlük hayatta çok rahat kullanılabilecek pratik ürünlerden oluşacak. Bayilik için lütfen yukarıdaki linki takip edin.

Pırlanta ve Sertifika

Pırlanta takı alırken sertifikalı ürün almaya özen gösterin.  Sertifika bir taşın yani pırlantanın nüfus cüzdanı özelliğini taşır. Nasıl sizin bir kimliğiniz varsa ve bu kimlikte sizin adınız soyadınız ve diğer bilgileriniz var ise sertifikada da aldığınız pırlanta takının özellikleri vardır.

Ama sertifikadan sertifikaya fark vardır. Pırlanta severlerin hangi tip sertifikalı ürünleri alması gerektiğini "Pırlanta alırken nelere dikkat Edilmeli" bölümünden dikkatle okuyunuz.

Bluediamond pırlanta eğitimi veriyor

Bluediamond pırlanta severlere uzman eğitim kadrosu ile pırlantanın detaylarını öğretiyor. Kurs kapsamında pırlantanın rengini, berraklığını kesimini ve tüm ince detaylarını size öğretiyor. Dha detaylı bilgi almak için www.bluediamond.gen.tr adresini ziyaret etmeniz isteriz.

 

Türkiye Mücevher Sektörü

Türkiye pırlanta sektöründe her sene en az %15 büyümektedir. Türkiye'nin pırlanta hacmi 1 Milyar Dolara ulaşmıştır. (Altın Sektörü hariç). Ayrıca halk içinde bilinmeyen bu dev sektör şu anda dünya ihracat liginde Italya ve Hindistandan sonra üçüncü sıradadır. donate link on my website - it will be a great help and will surely be appreciated.

De Beers - DTC

De Beers Dünya Mücevher sektörünün kayıtsız şartsız patonudur. Dünya ham elmas madenlerinin neredeyse %90'unun sahibidir. De Beers kendi madenlerinden çıkardığı ham elması 5 kıtada SightHolder olarak adlandırılan ham elması keserek pırlantaya çeviren ve cilalayan elmas tüccarlarıdır. SightHolder'lar ise kendilerine bağlı 34 ülkede bulunan 600 şirketle doğanın mucizevi madeni pırlantayı mücevher dükkanları ve üreticilere ulaştırırlar.